Poradna

Články


V rámci on-line poradny nabízíme možnost zodpovězení dotazů. napište dotaz s uvedením emailu na Vás na který Vám bude zaslaná kalkulace ceny odpovědi na Váš dotaz i s uvedením platebních možností. Jakmile bude platba připsána na náš učet, bude Vám zaslána odpověď na Váš dotaz. Jedná se o rychlejší a levnější variantu konzultace, pro klienty pohodlnější.

Ty nejzajímavější dotazy zobrazíme.

Napište námPetr

Dobrý den, vzal jsem si úvěr na své jméno, protože jsem chtěl opravit bydlení pro sebe a přítelkyni, bydleli jsme u jejích rodičů v rodinném domku. S přítelkyní jsme se rozešly a ona se mnou nekomunikuje, mám ale stále úvěr na dalši tři roky, ona byla v té době studentka, těďka si již ale vydělává, je možnost nějakého nároku, aby mi buďto s úvěrem finančně pomohla nebo abych dostala peníze zpět. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano určitě je. Pokud jste úvěrem "zvelebil" bydlení, které Vám nepatřilo, máte nárok na to, aby Vám majitel nemovitosti vyplatil cenu toho o co se zvýšila Vaší opravou hodnota nemovitosti. To prokážete zejména úvěrem a nějakými svědeckými výpověďmi, či smlouvou o dílo, nebo nákupem materiálů. Pokud Vám majitelé nebudou chtít tohoto vrátit, obraťte se na soud a žalujte bezdůvodné obohacení.

Jana Nováková

Dobrý den, v bytě, který vlastním má trvale hlášené bydliště i můj syn, avšak vzhledem k tomu, že podniká a moc se mu nedaří, mám obavy, aby k nám nezamířili exekutoři a nezabavili nám vybavení bytu.

Dobrý den, v případě, že u Vás má syn trvalé bydliště, nebo se v bytě zdržuje, skutečně by exekutor mohl přijít a zabavit věci, které by mohli náležet do vlastnictví Vašeho syna, což však dopředu vědět nemůže a tak dost často zabaví i to, co do jeho vlastnictví nepatří a Vy se pak musíte pracně domáhat svého práva vylučovací žalobou. Ideálně tomuto přejdete tak, že zajdete za notářem a necháte si vyhotovit notářský zápis ve kterém prohlásíte co všechno v bytě je Vaše (pokud všechno, tka je potřeba všechno konkrétně vyjmenovat). Pokud by exekutor přišel, pak mu notářský zápis předložite a on by dané věci zabavit neměl.

Jirka P.

Dobrý den, kopil jsem fotoaparát na internetu, avšak nezdají se mi jeho funkce dostatečné. Foťák jsem koupil na své IČ a chtěl bych ho vrátit (je to týden co jsem ho koupil).Oni mi však řekli, že jako podnikatel nemůžu. Jak to tedy je?

Dobrý den, v podstatě Vám to řekli správně. Pokud je fotoaparát v pořádku a nemá nějakou vadu, tka v tom případě jej nemůžete jen tak vrátit. Lhůta 14ti dnů k vrácení zboží bez udální důvodu, při koupi "na dálku" (na internetu například) můžete využít jen pokud by jste byl spotřebitel a tím jakožto podnikatel nejste. Takže pokud společnost podobnou možnost neposkytuje dobrovolně, tak to bohužel opravdu nejde